Strona: Drugie zajęcia w ramach VII edycji Kariery Inżyniera oraz VI edycji Regionalnej Akademii Oracle 2016/17 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2017-02-07
fot. A. Majewski

W dniu 04.02.2017 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się drugie zajęcia w ramach VII edycji Kariery Inżyniera oraz VI edycji Regionalnej Akademii Oracle, w których udział wzięło blisko 120 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Uczniowie uczestniczyli w wykładach z elementami prezentacji urządzeń oraz specjalistycznej aparatury, które zostały przygotowane przez pracowników Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych WEiI. Spotkanie rozpoczął Prof. dr hab. inż. Jerzy Potencki wprowadzeniem do tematyki prac naukowo-badawczych, jakimi zajmuje się Katedra. Następnie wygłoszono następujące wykłady: dr hab. inż. Marek Gotfryd, prof. PRz - System nawigacji GPS, dr inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz - Technika radiowej identyfikacji obiektów RFID, dr inż. Kazimierz Kamuda - Współczesne systemy telefonii komórkowej i techniczne aspekty ich działania, dr inż. Wiesław Sabat - W świecie kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń i systemów, mgr inż. Grzegorz Tomaszewski - Techniki poligraficzne w elektronice. Ponadto dwie grupy uczniów wzięły udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych w laboratoriach Katedry Energoelektroniki, Elektroenergetyki i Systemów Złożonych WEiI z zakresu technologii Oracle prowadzonych przez dr. inż. Pawła Dymorę oraz dr. inż. Mirosława Mazurka. W marcu 2017 r. planowane są kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy.

PD