Strona: Etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Technicznej na PRz / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Technicznej na PRz

2017-01-12
fot. A. Surowiec

Dnia 11 stycznia br. odbył się II etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie. Celem wydarzenia jest budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania techniką, a ponadto kształtowanie ich predyspozycji technicznych. Olimpiada ma także pomóc nauczycielom w kierowaniu rozwojem wychowanków i wspieraniu ich w podejmowaniu istotnych decyzji dotyczących wyboru zawodu. Olimpiada Wiedzy Technicznej jest konkursem interdyscyplinarnym, rozgrywanym w dwóch grupach tematycznych:

1. elektryczno-elektronicznej (EE),
  2. mechaniczno-budowlanej (MB).

W tegorocznej, 43. edycji do II etapu w okręgu podkarpackim zakwalifikowano 72 uczniów (34 EE i 38 MB). Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach – najpierw uczniowie rozwiązywali zadania z optymalizacji lub zastosowania informatyki w technice (1,5 godziny), a następnie 2 zadania z tematyki branżowej (3 godziny).

Kadra naukowa Wydziału Elektrotechniki i Informatyki wspierała olimpiadę poprzez udział w pracach komisji oceniających:

• dr. hab. inż. Jerzego Potenckiego,
  • dr. inż. Dariusza Klepackiego,
  • dr. inż. Wiesława Sabata.