Strona: Pierwsze w nowej kadencji posiedzenie Rady Gospodarczej / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Pierwsze w nowej kadencji posiedzenie Rady Gospodarczej

2017-01-20

W dniu 19 stycznia 2017 r. odbyło się pierwsze w kadencji 2016-2020 posiedzenie Rady Gospodarczej. Rada Gospodarcza została powołana przy Wydziale Elektrotechniki
i Informatyki w 2013 r. dzięki inicjatywie ówczesnego Dziekana Wydziału – dr. hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, prof. PRz.

W skład Rady Gospodarczej weszli przedstawiciele firm regionu i nie tylko m.in.: Asseco Poland S.A., OPTeam S.A., PGE Dystrybucja S.A. oddział Rzeszów, Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A., Systemy Informatyczne Set(h) sp. z o. o., Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu, Ledolux Sp. z o.o., Elektroniczny Zakład Innowacyjno-Wdrożeniowy HYBRES Sp. z o.o., Beckhoff Automation Sp. z o.o. W nowej kadencji skład Rady został poszerzony o przedstawicieli kolejnych firm m. in.: ML System S.A., G2A.COM Sp. z o.o., BHS Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Linetech Sp. z o.o., E-BI Sp. z o.o. Sp.k.

Dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Kazimierz Buczek powitał zebranych gości oraz podkreślił, że najbliższe działania powinny skupić się głównie na dążeniu do zwiększenia aktywności w zakresie innowacyjności polskiej gospodarki. Obydwie strony powinny w tym zakresie ściśle ze sobą współpracować.

Następnie prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarka, dr inż. D. Strzałka, przedstawił  najważniejsze informacje dotyczące Wydziału, a dr inż. Tomasz Żabiński (pełnomocnik ds. kontaktów z otoczeniem społeczno-gospodarczym) zaprezentował wybrane aspekty współpracy WEiI z jednostkami przemysłowymi w obszarze automatyki. Dokonano także wyboru nowego przewodniczącego Rady, którym został dr J. Brzęczek. Funkcję zastępcy będzie pełnił Pan K. Zając zaś sekretarzem został dr T. Żabiński.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość odwiedzenia nowego laboratorium Wydziału – laboratorium automatyki i sterowania, a na zakończenie przedstawiciel Krajowego Punktu Kontaktowego przy Centrum Transferu Technologii PK zaprezentował możliwości pozyskiwania środków na realizację projektów w ramach programu Horyzont 2020.