Strona: Spotkanie Prezesa Pratt & Whitney Rzeszów z władzami Uczelni oraz Wydziału / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Spotkanie Prezesa Pratt & Whitney Rzeszów z władzami Uczelni oraz Wydziału

2016-12-21
fot. A. Surowiec

W dniu 21.12.16 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz odbyło się spotkanie Prezesa Pratt & Whitney Rzeszów, Pana Marka Dareckiego, z władzami Uczelni (Prorektor ds. Kształcenia, prof. G. Masłowski) oraz Wydziału (Dziekan, prof. K. Buczek) . W spotkaniu oprócz władz Uczelni i Wydziału brali udział także pracownicy Pratt & Whitney, opiekunowie i prezesi kół naukowych. Spotkanie było poświęcone współpracy w zakresie rozwiązań technicznych, technologicznych, edukacyjnych i promocyjnych w obszarze rozwoju koncepcji Przemysłu 4.0 (Industry 4.0), Internetu Rzeczy (Internet of Things), Big Data, wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality) oraz innowacyjnych zastosowań ICT w przemyśle. W czasie spotkania odbyła się dyskusja, prezentacja funkcjonujących na Wydziale rozwiązań, dotychczasowych osiągnięć i sukcesów kół naukowych Wydziału (KN Automatyków i Robotyków „ROBO”, KN Informatyków KOD, KN Elektroniki i Technologii Informacyjnych , KN Elektroenergetyków, KN Interakcji Człowiek Komputer GEST) a także zwiedzanie wybranych laboratoriów, m.in. Laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej, Laboratorium RFID, Laboratorium systemów klasy Enterpise, Laboratorium automatyki i robotyki. Efektem spotkania jest wyznaczenie kolejnych kroków pozwalających na zacieśnienie współpracy pomiędzy partnerami oraz wytyczenie kluczowych obszarów działania na rzecz rozwoju innowacyjnych inicjatyw w Rzeszowie.