Strona: Goście z Politechniki Kijowskiej / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Goście z Politechniki Kijowskiej

2019-05-30
, red.  doc. Natalia Stelmakh
Fot. Maria Warzyk- Lech

W dniu 27 maja na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki gościła grupa studentów z Politechniki Kijowskiej wraz a opiekunem Panią doc. Natalią Stelmakh.  Gości po Wydziale oprowadzał mgr inż. Mateusz Salach, nasz Wydział prezentował również dr inż. Marek Bolanowski z Zakładu Systemów Złożonych oraz dr inż. Jan Sadolewski z Katedry Informatyki i Automatyki.

Studenci z Ukrainy są zainteresowani podjęciem studiów drugiego stopnia na Politechnice Rzeszowskiej. W czasie wizyty mieli możliwość zapoznania się kierunkami studiów a także bazą dydaktyczną. Studenci z Kijowa zwiedzili laboratoria dedykowane studentom informatyki:

• laboratorium systemów klasy enterprise – pod patronatem Asseco Polska,
  • laboratorium wirtualnej rzeczywistości – pod patronatem G2A,
  • laboratorium cyberbezpieczeństwa i sieci komputerowych w Zakładzie Systemów Złożonych,
  • laboratoria Katedry Informatyki I Automatyki.

WEII posiada nowoczesny sprzęt umożliwiający m.in. kreowanie świata rzeczywistości wirtualnej (VR) co zrobiło pozytywne wrażenie na gościach z Ukrainy zainteresowanych studiami w PRz.

Kolejnym punktem zwiedzania Politechniki Rzeszowskiej był Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa. Kandydaci z Ukrainy zwiedzili Katedrę  Technologii Maszyn i Inżynierii.

W ostatnich latach studenci - obcokrajowcy chętniej wybierają uczelnie w naszym mieście, dzięki czemu wzmacniają międzynarodowy charakter tak miasta jak i samych uczelni. W ramach pełnego toku studiów lub wymiany akademickiej wybierają kierunki inżynierskie, a także magisterskie. Studenci deklarują, że wybrali Politechnikę Rzeszowską ze względu na różnorodność kierunków, a tym samym specjalizacji.