Strona: IX Posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

IX Posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki

2024-01-22
, red.  Piotr Bogusz
Fot. M. Mazurek

IX Posiedzenie Rady Gospodarczej

W dniu 18.01.2024 odbyło się IX posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki (RG WEiI) Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, którego celem jest wymiana doświadczeń między światem nauki, a przemysłem.

Tematyka obrad

Obrady otworzyli Przewodniczący Rady Gospodarczej Pan Bolesław Pałac oraz Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz. W ramach programu IX RG WEiI zrealizowano następujące punkty:

1. Wręczenie powołań do RG WEiI nowym Członkom.
  2. Referaty przedstawicieli przemysłu i nauki
  3. Sprawy Wydziału:
    1. Inwestycje,
    2. Sprawy bieżące.
  4. Rozmowy kuluarowe.

Nowi członkowie Rady

Nowymi Członkami Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki zostali przedstawiciele firm: Talkin Things SA, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. oraz EUROPA SYSTEMS RZESZÓW Sp. z o.o. Tradycyjnie w ramach spotkania RG WEiI zostały wygłoszone dwa referaty. Tematem wiodącym tych referatów była technologia RFID.  Ze strony przemysłu referat pt.: “Talkin' Things - RFID dla przemysłu” wygłosił Pan Damian Kawalec - RFID Expert/Sales Manager Talkin Things SA, natomiast ze strony nauki referat zatytułowany "Wybrane projekty ZSEiT PRz z obszaru techniki RFID o istotnym potencjale komercjalizacyjnym" – dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz – kierownik Zakładu Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Wydziałowe inwestycje

W dalszej części obrad RG omawiano inwestycje prowadzone na Wydziale, a są to:

• Strefa Relaksu dla studentów realizowana przez firmę BURY Sp. z o.o. (bud. B),
  • APTIV R&D STUDIO "Future of Mobility" (A210),
  • APTIV "Laboratorium metrologii" (A211),
  • Laboratorium wzorcujące "Labbikal" (A213).

Uczestnicy Rady Gospodarczej mieli możliwość zwiedzania, będących na ukończeniu inwestycji.

Podsumowanie

W sprawach bieżących głos zabrał Pan dr hab. inż. Dominik Strzałka, prof. PRz, który zachęcał Przedstawicieli przemysłu do przekazywania tematów projektów, które mogłyby być realizowane przez zespoły projektowe studentów PRz w ramach określonych modułów oraz współprowadzenia niektórych zajęć z Pracownikami PRz. W dyskusji udział wziął sekretarz RG Pan dr inż. Tomasz Żabiński, który bardzo chwalił tworzenie zespołów projektowych studentów. Na zakończenie Przewodniczący Rady Pan Bolesław Pałac podsumował obrady i zaprosił Uczestników do rozmów kuluarowych przy ciepłym posiłku.