Strona: Kolejne habilitacje na Wydziale / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Kolejne habilitacje na Wydziale

2019-05-31

Dr inż. Marek Gołębiowski - adiunkt w Katedrze Elektrotechniki i Podstaw Informatyki oraz dr inż. Zbigniew Hajduk - adiunkt w Katedrze Informatyki i Automatyki uzyskali stopień doktora habilitowanego.

Dr inż. Marek Gołębiowski w dniu 22 maja br. uchwałą Rady Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika, natomiast dr inż. Zbigniew Hajduk w dniu 23 maja br., uchwałą Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja na podstawie osiągnięcia naukowego stanowiącego monotematyczny cykl publikacji zatytułowany „Zaawansowane metody projektowania systemów cyfrowych z układami FPGA oraz ich zastosowanie”.

zhajduk.jpg

Dr inż. Zbigniew Hajduk ukończył studia na kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechniki Rzeszowskiej w 1998 r. Rok później rozpoczął pracę w Katedrze Automatyki i Informatyki PRz. Stopień naukowy doktora nauk technicznych uzyskał (z wyróżnieniem) w 2006 r. na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Głównym obszarem jego działalności naukowej są zagadnienia związane z projektowaniem systemów cyfrowych opartych o układy programowalne FPGA.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz sukcesów w dalszej pracy naukowej.