Strona: Kurs i egzamin na uprawnienia SEP (E) / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Kurs i egzamin na uprawnienia SEP (E)

2019-03-04

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Koło Politechniki Rzeszowskiej organizuje kurs i egzamin na uprawnienia kwalifikacyjne SEP Grupy 1 „E” (Eksploatacja do 1 kV).

W ramach kursu zaplanowanych jest 5 spotkań wykładowych oraz egzamin. Zajęcia będą się odbywać w godzinach popołudniowych (od godziny 16.00 do 19.30 ) w sali B300, w terminach: 27 i 28 marzec oraz 3, 4, 10, 11 kwiecień 2019 r. (środy/czwartki). Kurs jest kierowany głównie do studentów III roku i starszych lat (pierwszego i drugiego stopnia, ponieważ studenci kierunków EE i EN są po wykładach BUUE). Jednak mogą brać w nim udział także studenci II-go roku, którym uprawnienia będą potrzebne np. do odbycia staży.

Opłata za kurs:

a) studenci WEiI – członkowie (min. 1 rok) studenckich kół SEP – bezpłatnie;

b) pozostali studenci Politechniki Rzeszowskiej odpłatność 100 zł.

Opłata za egzamin jest jednakowa (ustawowa) dla wszystkich zdających i wynosi 225 zł.

Wpłaty za kurs i za egzamin należy dokonać na konto:

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski, 35-959 Rzeszów, ul. Kopernika 1, Santander Bank,

nr konta: 94 1090 2590 0000 0001 3517 2461

Na kurs należy zgłaszać się z dowodem osobistym i potwierdzeniem wpłaty. Na egzamin należy zgłaszać się z dowodem osobistym, potwierdzeniem wpłaty egzaminacyjnej oraz wydrukowanym (wydruk dwustronny!) i wypełnionym (1-sza strona) formularzem pobranym ze strony https://sep.prz.edu.pl/dokumenty/wnioski.

Zainteresowanych proszę o przesłanie zgłoszenia indywidualnie lub zbiorowo w ramach roczników studiów (nazwisko, imię, rok i kierunek studiów, adres email) w terminie do 15.03.2019 r. na jeden z adresów e-mail: ziemba@prz.edu.pl, bkopec@prz.edu.plwmar@prz.edu.pl

Robert Ziemba

Prezes Koła SEP przy PRz

Zakres wiedzy zgodnie z Rozporządzeniem MGPiPS z 28.02.2003 r.poz.828

§ 6. Osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, w celu uzyskania potwierdzenia posiadanych kwalifikacji, powinny wykazać się wiedzą z zakresu:

1) na stanowiskach eksploatacji:

a) zasad budowy, działania oraz warunków technicznych obsługi urządzeń, instalacji i sieci,

b) zasad eksploatacji oraz instrukcji eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci,

c) zasad i warunków wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych,

d) zasad i wymagań bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy,

e) instrukcji postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.