Strona: Uroczysta promocja, odznaczenia i medale / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Uroczysta promocja, odznaczenia i medale

2018-12-13
, red.  RF
Fot. A. Surowiec

W dniu 13 grudni br. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej, podczas którego miały miejsce uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie, wręczono odznaczenia państwowe i medale dla najlepszych absolwentów.

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej posiada jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie elektrotechnika oraz dwa uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinach elektrotechnika oraz informatyka. W czasie posiedzenia Senatu odbyła się promocja czterech niżej wymienionych osób, w tym dwóch pracowników WEiI, którzy w minionym roku akademickim uzyskali stopień naukowy doktora nadany przez Radę Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w dyscyplinach:

elektrotechnika

• dr inż. Dorota Borkowska, promotor: prof. dr hab. inż. Adam Brański
  • dr inż. Łukasz Ciura, promotor: prof. dr hab. inż. Andrzej Kolek

informatyka

• dr inż. Marcin Olech, promotor: dr hab. inż. Galina Setlak, prof. PRz
  • dr inż. Dawid Warchoł, promotor: dr hab. inż. Marian Wysocki, prof. PRz

W trakcie posiedzenia zostały także wręczone odznaczenia państwowe.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.

Pozostałych czterech pracowników otrzymało Brązowy Krzyż Zasługi:

• dr inż. Piotr Bogusz,
  • dr hab. inż. Robert Hanus, prof. PRz,
  • dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz,
  • dr inż. Danuta Pliś.

Ponadto wręczono medale „PRIMUS INTER PARES” dla najlepszych absolwentów Politechniki Rzeszowskiej roku akademickiego 2017/2018, ufundowane przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej.

Medal otrzymał mgr inż. Krzysztof Tomecki, absolwent kierunku informatyka.