Strona: Studenci informatyki na konferencji RZEmiosło.IT / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Studenci informatyki na konferencji RZEmiosło.IT

2019-05-28

Studenci kierunku informatyka zostali zaproszeni przez organizatorów RZEmiosło.IT - największej na podkarpacku konferencji programistycznej poświęconej tematyce "Software Craftsmanship" do wygłoszenia prelekcji nt. swojego projektu AirRate.

W dniu 25 maja br. zespół w składzie: Karol Wiater, Jacek Ciuba, Piotr Knapik, Wojciech Czekirda przedstawił uczestnikom konferencji projekt AirRate dotyczący budowania świadomości o śmiertelnym zagrożeniu, którym jest SMOG. Podczas prelekcji przedstawione zostały aspekty techniczne tj. zaprezentowano aplikację WEBową oraz urządzenie sprawdzające właściwości powietrza

Aktualnie można śledzić pomiary z czujnika znajdującego się w kampusie PRz, przez stronę www.AirRate.pl. Natomiast na stonie Facebooka AirRate, studenci na bieżąco informują o postępach nad projektem oraz wdrażanych funkcjonalnościach.

Uczestnicy konferencji podkreślają:

- Dla nas, studentów drugiego roku informatyki, było to bezcenne przeżycie, ponieważ widzieliśmy z jakim zaciekawieniem słuchają nas osoby będące w branży IT paręnaście lat.

Głównymi organizatorem wydarzenia była firma Prime Bit Games S.A. i Rzeszowska Grupa Dev.

Organizatorzy konferencji twierdzą, że:

- Nowe technologie pojawiają się i znikają. My wierzymy, że warto inwestować we własne programistyczne rzemiosło, w warsztat, który zawsze będzie aktualny, niezależnie od aktualnych trendów.

Przestrzeń do pracy nad projektem zapewnia studentom Podkarpackie Centrum Innowacji.

Gratulujemy!