Strona: Studenckie koła naukowe tworzą innowacje / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Studenckie koła naukowe tworzą innowacje

2024-05-07
, red.  Mateusz Salach
Logo: Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych

Grant dla koła naukowego

Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych działające w ramach Rzeszowskiej Grupy IT na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej otrzymało grant w konkursie „Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje”. Do projektu zakwalifikowano 153 projekty z całej Polski z 314 zgłoszonych.

Studenci przygotowali projekt o nazwie: „Rozproszony system kontroli radiowej pojazdów”. Łączna kwota finansowania projektu to 59 800 złotych.

Cel projektu

Celem projektu jest opracowanie rozproszonego systemu kontroli radiowej pojazdów autonomicznych i sterowania ich podzespołów w tym możliwości wzajemnej wymiany danych pomiędzy urządzeniami końcowymi - pojazdami półautonomicznymi. W ramach zadania przeprowadzone zostaną badania wydajnościowe z wykorzystaniem systemów bezprzewodowej komunikacji w pasmach 13,56MHz, 443 MHz i 865-868 MHz w zamkniętym oraz otwartym środowisku testowym. Przeprowadzone pomiary pozwolą na dostrojenie komunikacji oraz opracowanie rozwiązania umożliwiającego implementację zadanego modelu sterowania w zadanym obszarze zastosowań systemu np. Inteligentnego Transportu i zarządzania ruchem miejskim w miastach nastawionych na implementację modułów Smart. W ramach zadania opracowana zostanie specjalistyczna makieta testowa prezentująca implementację rozwiązania.

Opracowane wyniki badań zostaną zaprezentowane w artykułach naukowych w międzynarodowych czasopismach jako jedno z zadań projektu.

Projekt został opracowany przy ścisłej współpracy Zakładu Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Zakładu Systemów Złożonych oraz przede wszystkim studentów Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Informacja na stronie MNiSW

Informacja o otrzymaniu grantu na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego