Strona: Sukces studentów w międzynarodowych zawodach robotycznych "Robomaticon" / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Sukces studentów w międzynarodowych zawodach robotycznych "Robomaticon"

2018-03-06
, red.  Mateusz Salach
Fot. Barbara Hadera

W dniu 3 marca br. studenci Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych & Rzeszowska Grupa IT wzięli udział w międzynarodowych zawodach robotycznych "Robomaticon" organizowanych przez studentów Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Członkowie Koła zmagali się w 5 różnych konkurencjach z przeciwnikami z całej Polski i Europy. Po długich zmaganiach studenci z naszego koła wygrali w 3 konkurencjach zdobywając dwa pierwsze i jedno drugie miejsce.

Jedną z konkurencji był Puck Collect, który polegał na tym aby zbudować robota, który na wyznaczonej planszy zbierze jak najwięcej krążków wybranego przez organizatorów koloru w jak najkrótszym czasie jednocześnie pomijając krążki innego koloru, które dawały punkty ujemne. Sześć zebranych krążków odpowiedniego koloru zapewniło naszym studentom II miejsce. W kategorii Humanoid Sprint, robot Autobot nie miał sobie równych i zdeklasował konkurencję zostawiając przeciwników daleko z tyłu. Zadanie polegało na przejściu w określonym czasie jak najdłuższego dystansu w zamkniętym obszarze bez wywracania. W kolejnej kategorii nasz student wystartował z robotem LuckyBot na arenie przeznaczonej dla Line Follower'ów - robotów poruszających się po linii. W Line Follower Enchanced na tor nakładane są przeszkody, które robot musi ominąć. LuckyBot po kilku próbach przejechał całą trasę omijając wszystkie przeszkody i pokonał faworyta prześcigując go o 1 sekundę. Tor Line Follower'a składał się z łagodnych zakrętów, skrzyżowań oraz zakrętów o kącie prostym. Dodatkowo w kategorii Enchanced dodano przeszkody w postaci rampy i kartonów. Nie było to jednak problemem dla LuckyBota, który swoją jazdą zajął I miejsce.

W kategorii Puck Collect, Humanoid Sprint i Freestyle startowali - Karol Pyśniak, Marek Ruman, Jakub Szczap, studenci kierunku automatyka i robotyka. W kategorii Line Follower Enchanced - Marcin Hubacz z kierunku informatyka, natomiast w kategorii Lego Sumo - Marcin Biszczanik z elektroniki i telekomunikacji.

Gratulujemy!