Strona: Udział pracowników Wydziału / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2019-09-27
, red.  dr Paweł Dymora
Fot. P. Dymora

W dniach od 17 do 20 września br. dr inż. Paweł Dymora oraz dr inż. Mirosław Mazurek z Zakładu Systemów Złożonych uczestniczyli w konferencji projektu: I-TRACE Immersive TRAining for aerospace ID, realizowanego przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej pod kierownictwem Pani prof. dr hab. inż. Romany Śliwy w ramach programu Erasmus+.

Projekt I-trace ma na celu dodanie innowacyjnych narzędzi technologicznych do procesu nauczania na uniwersytetach, w instytucjach kształcenia i szkolenia zawodowego, czy firmach łącząc i wzmacniając powiązania między światem edukacji i kształcenia, a światem biznesu. I-trace zajmuje się odkrywanie przyszłych potrzeb w zakresie umiejętności w przemyśle oraz ulepszeniem obecnego technicznego procesu szkolenia zawodowego w sektorze lotniczym za pomocą nowych koncepcji pedagogicznych i metodologii opartych na cyfrowej integracji w nauczaniu, poprzez wykorzystanie immersywnego nauczania, oferowanego przez nowe wirtualne środowiska nauczania 3D i inne innowacyjne formy uczenia się poprzez doświadczenie.  W ten sposób zaktualizowane umiejętności cyfrowe najtrudniejsze w istniejących ścieżkach edukacyjnych i praktyczne doświadczenie w tym rozwijającym się sektorze będą bardziej dostępne dla studentów w całej Unii Europejskiej.

W projekcie I-TRACE poza Politechniką Rzeszowską udział bierze 6 partnerów europejskich, m.in. dostawcy szkoleń zawodowych, uniwersytety, grupy zrzeszające izby handlowe oraz firmy specjalizujące się w wirtualnej rzeczywistości. Zaangażowane kraje to Włochy, Norwegia, Polska i Hiszpania. Projekt realizowany będzie przez 24 miesiące (od 01/11/2018 do 30/10/2020).

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu: https://itrace.w.prz.edu.pl/.